ZBIÓRKA

Drodzy przyjaciele,

Kilka dni temu Stowarzyszenie Freelab z Wrześni przyłączyło się do akcji produkowania darmowych przyłbic tzn. masek ochronnych dla służb medycznych. Jest to nasza odpowiedź na ogromne braki maseczek ochronnych w szpitalach i innych placówkach medycznych w regionie. Zgłosiło się do nas jak dotąd kilkanaście instytucji z prośbą o poratowanie choćby kilkoma sztukami: wieści, że drukujemy, rozeszły się w kilka godzin pocztą pantoflową i w tym momencie nie jesteśmy w stanie nadążyć z produkcją, do tego nasz sprzęt odmawia posłuszeństwa… Organizujemy więc zrzutkę: na kolejne drukarki, na filament PETG oraz na gumki spinające do masek. Każda złotówka się liczy!

CO ROBIMY?

W ramach stowarzyszenia działamy jako wolontariat. Zajmujemy się drukowaniem techniką 3D fragmentów przyłbic, widocznych na zdjęciu – na nasz koszt. Następnie montujemy ręcznie folię PET (szybkę) i dopasowujemy gumki. Gotowe przyłbice przekazujemy ZA DARMO do placówek medycznych w kolejności otrzymanych zgłoszeń.

KTO Z NAMI WSPÓŁPRACUJE?

Dzięki darowiźnie z IGOPLAST Pawel Szczepański z Kątów Wrocławskich, mamy folię PET.

Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii we Wrześni pomaga nam w magazynowaniu folii i udostępnia niezbędny sprzęt.

Firma Krispol z Psar Małych udostępnia swoje drukarki 3D do druku.

Kilka firm zajmuje się wycinaniem szybek z folii PET:  VW Poznań, EDER Fałkowo, Drukarnia Studio Okno

Nasi wolontariusze zajmują się drukowaniem elementów na naszych drukarkach 3D oraz ręcznym montażem.  Są też osoby prywatne, które na własnym sprzęcie drukują potrzebne elementy. W miarę możliwości również dostarczamy maski do odpowiednich placówek na nasz koszt.

Sytuacja jest dynamiczna i jeśli będzie takie zapotrzebowanie, zaczniemy również drukować części do respiratorów bądź całe respiratory.

 

KTÓRE PLACÓWKI MEDYCZNE ZGŁOSIŁY NAM, ŻE POTRZEBUJĄ NASZEGO WSPARCIA?

  • Szpital Września
  • SOR Września
  • Pogotowie Gniezno
  • Ratownicy medyczni Poznań
  • VIVAX sp. z o.o. sp.k.; Gniezno
  • Laboratorium WSdNiP Dziekanka w Gnieźnie
  • SOR Gniezno
  • OSP Kołaczkowo
  • WOJEWÓDZKA STACJA POGOTOWIA RATUNKOWEGO Poznań
  • lekarz rodzinny we Wrześni

CZEGO NIE MAMY?

– drukarek 3D w ilości wystarczającej, by zwiększyć produkcję i sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu

– filamentu PETG

W naszą akcję włączyli się wszyscy wolontariusze Stowarzyszenia Freelab. Jedna z naszych głównych drukarek Prusa MK3S ostatnio odmówiła posłuszeństwa, w związku z czym wspieramy się pracą domową: każdy wolontariusz Freelabu, wyposażony we własny sprzęt do druku 3D, działa chałupniczo w domu, drukując non stop potrzebne elementy za własne pieniądze. Nie dajemy jednak rady sprostać ogromnym oczekiwaniom placówek medycznych, stąd apelujemy o pomoc. Można nas wesprzeć nie tylko finansowo: przyjmiemy także gotowe drukarki 3D oraz filament PETG.

Pieniądze z pozyskanej zrzutki przeznaczymy w całości na zakup drukarek 3D (cel zakłada zakup 2szt drukarek) oraz filamentu PETG. Przy nieosiągnięciu celu, kupimy 1 drukarkę lub sam filament.  Pieniądze można przekazywać na stronie:

https://zrzutka.pl/ntv5ez

lub poprzez bezpośrednie wpłaty na konto Naszego Stowarzyszenia z dopiskiem „darowizna”:

27 9681 0002 0000 0921 2000 0010

 

JAK UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI O AKCJI?

Wszelkich dodatkowych informacji możemy udzielić:

– pod numerami telefonu: 880 014 881 oraz 663 792 926

– mailowo: freelab.wrzesnia@gmail.com

– poprzez Facebooka: https://www.facebook.com/freelab

 


Już od lutego!
Zapisy trwają

Najblisze warsztaty

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
     
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930