Ko-szyk Kurs projektowania 3D i cyfrowej fabrykacji

Zapraszamy na kolejne otwarte warsztaty z projektowania 3D wspomaganego parametrycznie i cyfrowej fabrykacji.

Tym razem pod nazwą Ko-szyk.

Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni na Piknik Naukowy polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik do Warszawy – 9.05.2020, na który chcielibyśmy przygotować kolejną instalację – pawilon. Tematem przewodnim Pikniku jest  “Klimat i my” stąd pomysł by nasza instalacja była z materiałów z odzysku. Już gromadzimy rurki, z których planujemy stworzyć nasze dzieło. Mamy zatem cel. Mamy też materiały. Teraz potrzebujemy Ciebie by zaprojektować i stworzyć tę instalację! Szukamy twórczych osób, które lubią wyzwania i chcą zdobywać doświadczenie w  złożonych ale szalenie interesujących projektach.  Projektach, które robimy od A do Z. Czyli od pomysłu do fizycznego finalnego modelu. Szukamy osób, z różnym doświadczeniem i wiedzą: czy to wyniesioną z szkoły, pracy, z własnego hobby czy pasji. Nie musisz być projektantem, architektem, czy konstruktorem. Możesz być cieślą, hydraulikiem, uczniem, studentem – nie ważne. Ważna jest chęć działania i współpracy. Każda Twoja umiejętność, zdanie, doświadczenie stworzy, wraz z innym uczestnikami, multidyscyplinarną grupę, dzięki której nasz projekt będzie fantastycznie niecodzienny!!  Jak będzie wyglądać nasza instalacja? Wszystko się okaże w trakcie warsztatów, na których wspólnie będziemy pracować i uczyć się pracy w grupie, rozwiązywania problemów technicznych, projektowania 3D, przygotowywania plików do fabrykacji na drukarkach 3D czy ploterze laserowym (tzw. cyfrowa fabrykacji), eksperymentowania, badania i poprawiania naszych modeli i makiet, aż do finalnego składania Pawilonu.

Projekt wspiera i nadzoruje Mateusz Zwierzycki z Object

Główne cele projektu:

1. Wykorzystanie materiałów recyklingowych do budowy pawilonu.

2. Znalezienie optymalnego sposobu łączenia materiałów recyklingowych w celu uzyskania struktury pawilonu.

3. Przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu projektowania 3D wspomaganego parametrycznie oraz cyfrowej fabrykacji (czyli przygotowania plików do druku 3D, wycinania na ploterze laserowym).

4. Stworzenie pawilonu, który zaprezentowany/ złożony będzie na Pikniku naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

Dla kogo:

Dla osób powyżej 16 roku życia: uczniów, pasjonatów, studentów, architektów, konstruktorów, grafików, artystów, techników…. dla osób, które czują, że chcą coś wspólnie TWORZYĆ i mieć wpływ na proces powstawania.

Kiedy i gdzie:

Każda środa od godziny 18:00 w pracowni Freelabu, ul. Mickiewicza 2

Koszt/zapisy:

Warsztaty są bezpłatne.

Zapisów można dokonać mailowo, poprzez fb lub telefonicznie.

Co zyskujesz:

• wiedzę z zakresu projektowania 3D i cyfrowej fabrykacji,
  • doświadczenie w pracy w multidyscyplinarnej grupie,
  • umiejętność szukania problemów i znajdowania rozwiązań 😉

Już od lutego!
Zapisy trwają