Centrum Kreatywności

Stowarzyszenie Freelab serdecznie zaprasza do Centrum Kreatywności.

Centrum Kreatywności to projekt skierowany przede wszystkim do uczniów szkół średnich dojeżdżających z pobliskich miejscowości, którzy po zakończeniu zajęć muszą czekać na autobus czy pociąg. Stowarzyszenie chce w ten sposób zaproponować młodzieży ciekawą formę spędzenia czasu. Ma to być przestrzeń do kreatywnej, twórczej pracy/zabawy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Pracownia będzie działać na zasadzie świetlicy od początku lutego do końca czerwca 2019 roku w siedzibie Stowarzyszenia Freelab we Wrześni przy ulicy Mickiewicza 2, od poniedziałku do piątku
w godzinach 14:00 – 20:00. Będzie można do nas przyjść skorzystać z możliwości pracowni a przy okazji nauczyć się czegoś i miło spędzić czas. W godzinach, w których otwarta będzie pracownia odbywać się będą półtoragodzinne bloki zajęć tematycznych. Część z nich jest już realizowana przez nas ale są i nowości.

W każdy poniedziałek odbywać się będą warsztaty „Obieg zamknięty” poświęcone upcyklingowi, recyklingowi, DIY (z ang. Do it yourself – zrób to sam), robieniu czegoś z niczego. Wtorek to dzień programowania, automatyki i robotyki – zwany Kodołamacze. W środy na zajęciach „O rety, makiety!” będzie można nauczyć się projektować i budować makiety, prototypy czy modele użytkowe. W czwartki młodzież poznawać będzie świat urządzeń CNC – czyli maszyn sterowanych numerycznie, do których można zaliczyć również drukarki 3D – „Zbuduj własną drukarkę 3D„. W piątki na zajęciach „Z aparatem w chmurach” coś dla siebie znajdą amatorzy fotografii i filmu.

Szerszych informacji szukajcie w poszczególnych działach dotyczących danych zajęć na naszej stronie www.

Udział w zajęciach i korzystanie z pracowni jest bezpłatny. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w ramach programu „Moja mała Ojczyzna”. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 880-414-881 lub w siedzibie Stowarzyszenia. Działanie Pracowni można śledzić
w portalu społecznościowym Facebook (Stowarzyszenie Freelab Września).